Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

I përfundon kontrata me Juven pas disa ditësh, Milan nis punën për afrimin e Rabiot

Milan është duke punuar për përforcimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm dhe tashmë fokusi i “Djallit” është i gjithi te mesfushori i Juventus-it, Adrien Rabiot.

Kontrata e francezit me “Zonjën e Vjetër” skadon më 30 qershor dhe në një situatë të tillë “kuqezinjtë” e Milanos duan të përfitojnë për të bërë të mundur transferimin me parametra zero të 29-vjeçarit.

Lexo edhe:

Sipas raportimeve të medieve italiane, Milan ka kontaktuar me Rabiot për ta bindur për të këtë transferim, megjithatë kjo lëvizje shihet pak e vështirë, pasi paga e francezit te Juventus është shumë e lartë në krahasim me çfarë “Djalli” ka shifrën “tavan” në ekip.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...