Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

I preferuari për stolin e skuadrës historike, Gerrard afër rikthimit

Steven Gerrard është pranë rikthimit në stol. Ish-kapiteni legjendar i Liverpoolit, qëndron pushim prej tetorit të vitit të kaluar. Kur përfundoi bashkëpunimi mes tij dhe Aston Villa.

Sezonin e ri dëshiron të jetë sërish në stol, dhe skuadra e radhës pritet të jetë Leeds United. Drejtuesit e klubit anglez cilësojnë Gerrard si personin e duhur për të rikthyer skuadrën në Premier League.

Leedsi zhvilloi një sezon negativ, duke rënë në Championship. Ndërkohë që tifozët shpresojnë që të jetë vetëm një vit “transit” në divizionin e dytë dhe skuadra e tyre e zemrës të rikthehet mes më të mirëve në ishull.

Lexo edhe:

Vetë Gerrard e intrigon shumë kjo sfidë dhe shtypi anglez shkruan se marrëveshja e emërimit të tij si trajneri i ri i Leedsit, është afër.

Gjithsesi, pronarët e klubit po studiojnë edhe alternativa të tjera, për të mos mbetur pa zgjidhje nëse nuk arrihet akordi me ish-mesfushorin e madh anglez.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...