Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

I rritur te Milani, talenti kosovar transferohet te klubi i Serisë C

Pas një sezoni në Serinë D te Leviso, sulmuesi Kosovar, Ismet Sinani ka bërë një tjetër hap të rëndësishëm në karrierën e tij, pasi është transferuar te Virtus Verona në Serinë C.

Lajmin e ka dhënë për mediat italiane vetë klubi veronez, nëpërmjet presidentit-trajner Luigi Fresco, i cili ka deklaruar se referencat për 23-vjeçarin kanë qenë mjaft të mira dhe ka vendosur ta marrë në ekip.

Ismet Sinani është rritur te të rinjtë e Milanit deri më 2018-ën, teksa më pas u huazua në skuadra të ndryshme, por pa arritur të debutojë asnjëherë me skuadrën e parë të kuqezinjve.

Fanellën kuqezi Sinani e ka veshur edhe te Shqipëria U17, ku ka luajtur dy ndeshje, ndërsa më pas vendosi të përfaqësojë Kosovën, por edhe këtu ka luajtur deri në nivelin U19.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...