Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“I shpejtë dhe i pakalueshëm në ajër”, Eneo Bitri zyrtarizohet te Banik Ostrava

Banik Ostrava ka zyrtarizuar Eneo Bitrin, ish-kapitenin e Partizanit. Qendërmbrojtësi ka firmosur deri në vitin 2024 me klubin që garon në elitën e futbollit çek.

Kjo është aventura e dytë jashtë Shqipërisë për 26-vjeçarin, i cili ishte pjesë e Astanës në Kazakistan në periudhën korrik 2021-janar 2022. Shtypi çek shkruan se Partizani përfitoi 150 mijë euro nga shitja e Bitrit.

E kemi ndjekur prej kohësh këtë mbrojtës. Pavarësisht gjatësisë ai luan mirë me topin, është i shpejtë dhe i shkëlqyer në duelet ajrore. Bitri di të shënojë edhe gola.

 Ai është 26 vjeç, ndodhet në moshën ideale për të luajtur futboll. Bitri ka përvojë dhe është një futbollist i aftë për të luajtur edhe në stadiume të mbushura plot”, u shpreh Ludek Miklosko, drejtori sportiv i Banik Ostrava.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...