Futboll

Iu errën sytë nga flamuri kuqezi, ultrasit serbë pushtojnë fushën, ishte “provokacija”

Shpalosja e flamurit shqiptar shkakton kaos në miqësoren mes Brescias dhe Vojvodinës (miqësore), e cila u ndërpre para kohe. Edhe pse nisi në mënyrën më të mirë të mundshme, me futbollistët e të dyja skuadrave që zbritën në fushë me fanellat ku shkruhej “Forza Sinisa”, për ndër të trajnerit të Bolognas, Sinisa Mihajlovic, i cili po lufton leukeminë, shfaqja e flamurit kuqezi, përballë tribunës ku ishin akomoduar mbështetësit e Vojvodinës, sollën reagimin e këtyre të fundit duke pushtuar fushën dhe iu drejtuar vendin ku “mbiu” simboli shqiptar, që e konsideronin provokim.

Gjyqtari vendosi të ndërpriste përfundimisht takimit, kur ishin luajtur vetëm 7 minuta lojë në pjesën e dytë dhe rezultati ishte 2-1 në favor të Brescias (Donnarumma 7’ 11-m, Bisoli 13/Djuricin 35’).

Në fakt, kjo ishte ndërprerja e dytë dhe përfundimtare, pasi edhe në pjesën e parë loja u ndal për rreth 10 minuta pas përjashtimit të trajnerit të skuadrës serbe, i cili tentoi madje të tërhiqte skuadrën nga fusha.

Një ngjarje e shëmtuar në një test miqësor që kurrsesi nuk duhet të merrte ngjyra të tilla vetëm për faktin se një flamur shqiptar u shfaq në stadium.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency