Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

I vetëm përballë ultrasve/ Kimich imiton Lewandowskin, sinjale për të ardhmen?

Ndoshta nuk e prisnin, por Bayern Munich fitoi titullin e 11-të radhazi në ndeshjen e fundit të Bundesligas. Rivalët e Borussia Dortmund dështuan të fitonin ndaj Mainz duke barazuar me shifrat 2-2, teksa nga ana tjetër, bavarezët nuk falën në transfertë ndaj Koln duke fituar me rezultatin 1-2.

Në këtë formë, rekordmenët e Gjermanisë nisën festën e paplanifikuar. Ndërkohë, kamerave nuk i shpëtoi edhe një gjest i Joshua Kimich drejt tifozëve të tij. Ky i fundit u afrua para ultrasve dhe për më shumë se dy minuta qëndroi i vetëm përballë tyre duke duartrokitur.

Lexo edhe:

Një veprim që më parë është ndërmarrë edhe nga Robert Lewandowskin që më pas u largua drejt Barcelonës. Mbetet për t’u parë nëse kjo e Kimich është një rastësi, pasi edhe ai së fundmi ka përfunduar nën shënjestrën e katalanasve dhe mund të ndjekë polakun në Camp Nou. Deri më tani, Kimich i ka mohuar zërat e merkatos, megjithatë veprimi i fundit lë shumë vend për dyshime.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...