Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ia kalon edhe Lewandowskit, kush është ylli i Benficas që ka shënuar në çdo ndeshje

Talenti i Benficës, Darwin Nunes është një nga emrat më të mirë të momentit në kampionatin portugez.

Rritja e tij ka peshuar si kurrë më parë në lojën dhe rezultatet e ekipit, me uruguaianin që ka shënuar në katër ndeshje radhazi dhe në ligë udhëton me një mesatare prej një gol për çdo ndeshje ndeshje.

Madje ai ka arritur edhe të shënojë një gol çdo shtatëdhjetë minuta, një mesatare që e vendos atë përballë dy “përbindëshave” të Bundesligës si Lewandowski dhe Haaland në renditjen evropiane.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...