Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ibra: Besojmë te titulli, pjesa e dytë të kampionatit është më e rëndësishme

Zlatan Ibrahimovic, i pranishëm në “Globe Soccer Awards”, zbuloi se po synon një rikthim si protagonist me Milanin.

Duke folur për mediet suedezi theksoi: “Unë me të vërtetë dua të kthehem, jam mirë dhe jam duke punuar. Nuk kam qenë në gjendje të jem atje në pjesën e parë të kampionatin, shpresoj të jem aty në pjesën e dytë”.

Sulmuesi “kuqezi” vazhdon: “Milani po ecën mirë në kampionat, por Napoli është më mirë, sipas renditjes. Por ne gjithmonë besojmë te titulli, pjesa e dytë e kampionatit është më e rëndësishme se e para”.

Më tej Ibra foli edhe për Champions League: “Konkurrenca është gjithmonë e vështirë, me Tottenham-in në raundin e 16-tës nuk ka favorit, sfida është e hapur për çdo rezultat. Të ndihesh mirë do të jetë e rëndësishme kur të luhen ato ndeshje”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...