Merkato

Ibra edhe një vit në Serinë A, prioritet mbetet “Djalli”

Pezullimi i përkohshëm i aktiviteve sportive për shkak të pandemisë së Koronavirusit duket se i ka dhënë kohën e mjaftueshme Zlatan Ibrahimovicit për të përfunduar lojën me petalet e luledeles: të luaj edhe një vit apo të tërhiqem? Të qëndroj në Milano apo të provoj një aventurë të re?

Dilema e parë duket se ka marrë zgjidhje. Sipas “Gazzetta dello Sport”, gjiganti suedez ka dëshirë të luajë edhe një vit tjetër, para se të varë këpucët në gozhdë, sepse stimujt nuk i mungojnë dhe nuk dëshiron t’i japë fund karrierës me një kampionat të pasigurt si ky.

Prioritet i Ibras është klubi kuqezi. Ai ka nënshkruar kontratë 6-mujore me mundësinë e rinovimit  edhe për një vit tjetër dhe së shpejti do të nisë bisedimet me Gadzidis, që ka një strategji të tijën, ndryshe nga klubi (kërkon futbollistë të rinj të talentuar me paga relativisht të ulëta). Fakti që një nga dy “sponsorët” e tij te Milani, Boban, është larguar tashmë dhe Maldini mund ta ndjekë në verë mund ta detyrojë  Zlatanin të kërkojë një skuadër të re, po në Serinë A.

Cilat janë opsionet në rast divorci me kuqeznjtë? Më i mundshëm është Bologna, që e këkoi edhe në janar (do të zhfrytëzonte lidhjen e ngushtë të Ibras me Sinisa Mihajlovicin). Skenarët e tjerë janë, për momentin, të paparashikueshëm , por duke para dashurinë e tij për Milanon, Ibra do të vlerësonte edhe një kthim të mundshëm tek Interi, për të luajtur si zëvendësues i Lukakut. Por kujdes edhe Napolin, pasi De Laurentiis e vlerëson shumë suedezin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency