Serie A

Ibra ka vendosur të mbetet “djall”, shifrat e rinovimit  

Rritja me 1700% te shitjeve të fanellave të reja të Milanit është tregues i qartë i besimit absolut që kanë tifozët te skuadra, që është kthyer më fituese se kurrë. Meritë veçanërisht e Zlatan Ibrahimovicit, që nga janari u ka ndryshuar “fytyrën” kuqezinjve.

Kjo është arsyeja pse Maldini dhe Massara po presin me padurim arritjen e marrëveshjes së rinovimit të kontratës së gjigantin suedez. Orët e ardhshme do të jenë vendimtare, edhe pse për “Gazzetta dello Sport”, zgjedhja është bërë: Ibra ka vendosur të qëndrojë në Milano.

Palët duhet të ulen në tryezë dhe thjesht të hedhin firmat. Sipas marrëveshjes, 38-vjeçari duhet të përfitojë 5 milionë euro në sezon, plus bonuset, që lidhen me numrin e golave që do të shënojë, të paraqitjeve dhe rezultatet (rendimenti në Europa League dhe arritje në Champions). Vetëm nëse plotësohen disa kritere, mund të arrijë 6 milionë euro në sezon.

Kontaktet mes përfaqësuesit të tij dhe drejtorit sportiv Maldini janë të vazhdueshme e nga momenti në moment pritet zyrtarizimi.

Këtë të shtunë do të luhet ndeshja e fundit e sezonit, më pas Ibra do të marrë pushimet, duke ia besuar Raiolas firmën, por e ardhmja e tij si kuqezi mund të jetë më gjatë se një sezon. Ekziston mundësia që suedezi të firmosë për dy vjet, me opsionin për të vijuar në rolin e drejtuesit në sezonin e dytë. Për momentin, Ibra ka shumë dëshirë për të dhënë kontribut në fushën e blertë dhe këtë e tregoi fillimisht në fushë e më pas me deklaratën e tij në “Marassi”: “Ja si Benjamin Button”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency