Serie A

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Milani iu kthye fitores në Serinë A përballë Parmës, duke e mposhtur me rezultatin 1-3, edhe pse për më shumë se 35 minuta luajti me një lojtar më pak, për shkak të ndëshkimit të Zlatan Ibrahimovicit me karton të kuq për protestë ndaj gjyqtarit. Një sukses ky që e çon “Djallin” në kuotën e 63 pikëve, katër më shumë se Juventusi, që në këtë raund pret në “Allianz Stadium” Genoan.

Kuqezinjtë kaluan në epërsi që në minutën e 8-të me Rebicin, që u shërbye nga Ibra, ndërsa në fundin e pjesës së parë Kessie dyfishoi epërsinë, duke i dhënë një avantazh të rëndësishëm edhe psikologjik ekipit të Piolit. Në minutën e 60-të, një moment nervozizmi i Ibrahimovicit mund t’I kishte kushtuar rëndë Milanit. Gjiganti suedez la fushën para kohe në minutën e 60-të, duke e lënë në inferioritet numerik ekipit e tij për sjellje jokorrekte në fushë.

Parma mori zemër dhe në minutën e 66-të Gagliolo shkurtoi diferencën në 1-2, megjithatë kuqezinjtë e ruajtën qetësinë dhe në shtesë u dhanë goditjen përfundimtare emilianëve me golin e Leaos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency