Futboll

Ibra-Materazzi, replika gjigantësh: Prita 4 vite për ta bërë për spital…

Një nga pjesët më interesante të intervistës së dhënë nga Zlatan Ibrahimovic për revistën GQ është ajo ku flet për një ndërhyrje të rëndë ndaj Marco Materazzit, të cilën suedezi e pranon se e kishte bërë me qëllim.

“Në një derbi të Italisë, Juventus-Inter të vitit 2006 (Zlatan atëherë ishte pjesë e bardhezinjve), m’u desh të dilja nga fusha pas një ndërhyrjeje vrasëse të Materazzit. Pasi kalova te Milani, gjatë derbit, në pjesën e dytë, e godita Materazzin me një lëvizje taekwondoje. E dërgova në spital. Stankovic m’u afrua dhe më pyeti përse e bëra. Dhe unë iu përgjigja: kam pritur katër vite për këtë moment, ja pse.”

E sigurisht, pas kësaj deklarate të Ibras, nuk mund të mungonte replika e ish-mbrojtësit zikaltër, i njohur me nofkën Matrix. Ai ka postuar në Instagram një foto të festës së Championsit të 22 majit 2010, shoqëruar me mesazhin:

“Veni… Vidi…. Vici (Erdha… Pashë.. Fitova)!!! Gjithmonë e sidoqoftë FALEMINDERIT Ibrahimovic! Pa ty, nuk do ta kishim fituar kurrë.”

Në fakt, është një mesazh shpotitës, pasi Interi e fitoi Championsin pikërish vitin që u largua gjiganti suedez, me Samuel Eto’o që luajti një rol kyç në formacionin që në atë kohë drejtohej nga Jose Mourinho.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency