Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ibra: Në çdo ndeshje shikoj një tifoz dhe përjetoj emocionet e tij/e saj

Zlatan Ibrahimovic ka folur për periudhën e tij te Milan dhe emocionet që përjeton në “San Siro”.

Në një intervistë të dhënë për mediet italiane suedezi ka zbuluar një detaj të veçant që e shoqëron në çdo ndeshje në shtëpi.

“Çfarë efekti ka San Siro? Një efekt i madh. Pak a shumë 8-9 vjet në këtë fushë, kam pasur fatin të fitoj trofe të rëndësishëm, me shokë të mirë të skuadrës dhe trajnerë të mëdhenj. Çdo gol është një moment më vete, çdo kur topi shkon në portë ka diçka që përshkon trupin tuaj dhe ju dëshironi ta ndani atë me tifozët. Unë gjithmonë përqendrohem te dikush që shoh në tribunë, ndoshta një djalë apo një vajzë, i zgjedh ata dhe përjetoj festën e tyre “-tha Zlatan.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...