Serie A

Ibra një muaj jashtë fushave, humb edhe përballjet me Man. United

Milani u rikthye te fitorja në kampionat, pasi triumfoi me shifrat 1-2 në transfertën kryeqytetase ndaj Romës, por lajmet nga infermieria nuk janë aspak të mira për teknikun e kuqezinjve, Stefano Pioli.

Kjo pasi Zlatan Ibrahimoviç, Hakan Calhanoglu dhe Ante Rebic lanë fushën e lojës para kohe në “Olimpico” për shkak të dëmtimeve, ndërsa sot kryen edhe ekzaminimet e nevojshme mjekësore për të verifikuar kohëzgjatjen e rikuperimit.

Kështu lajmet për sulmuesin 39-vjeçar suedez nuk janë aspak optimiste, pasi bëhet fjalë për një tërheqje muskulore në kofshën e majtë dhe gjendja e tij do të verifikohet pas 10 ditësh, teksa te Milani i druhen një ndalese të gjatë.

Tani është e sigurt që Ibra nuk do të jetë në dispozicion të Piolit për ndeshjet ndaj Udineses, Veronës, Napolit e Fiorentinës, por edhe në dy sfidat e Europa Leagues ndaj Manchester United, ndërsa rikthimi pritet në fillim të prillit, pas grumbullimit të kombëtareve.

Një dëmtim disi më të lehtë ka pësuar turku Calhanoglu, gjendja e të cilit do të verifikohet sërish në 2-3 ditët e ardhshme, por shpresat e Piolit janë që ta rikuperojë për ndeshjen e fundjavës ndaj Veronës.

Aspak shqetësuese situata me sulmuesin kroat Ante Rebiç, pasi ekzaminimet e sotme kanë konfirmuar thjesht një lodhje muskulore dhe futbollisti pritet të jetë në fushë që në ndeshjen e të mërkurës ndaj Udineses.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency