Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ibra, pjesë e planeve të Investcorp/ Çfarë roli do i japin arabët sulmuesit?

Në fund të këtij sezoni, Zlatan Ibrahimovic dhe drejtuesit e Milanit do të ulen për të diskutuar për të ardhmen e sulmuesit, kontrata e të cilit me “Djallin” skadon më 30 qershor.

Duke e ditur se suedezi është futbollisti më i famshëm te Milan, Investcorp, fondi arab që synon të bëhet pronari i ri i klubit “kuqezi” të Italisë, mund të japë dritën jeshile për rinovimin e sulmuesit për rreth 2 milionë euro në vit, plus bonuset.

Kështu, Ibra mund ta mbyllë karrierën e tij pas një viti si lojtar, që më shumë do të qëndrojë në rolin e “dëshmitarit” në ndeshje, sesa si vendimtar në rezultatet e takimeve.

Kontrata e 40-vjeçarit me Milan përfundon së shpejti, por vazhdimësia do të shihet pas shitjes së klubit, pasi nëse ajo do të bazohej te rezultatet apo forma, në sezonin që është drejt fundit, Ibra më shumë ka qëndruar jashtë fushës së blertë.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...