Futboll

Ibra pranë kthimit në kombëtare, kundërshtar i Kosovës më 28 mars

Disa muaj para fazës finale të Kampionatit Europian, Zlatan Ibrahimovic mund të kthehet të veshë fanellën e Suedisë dhe mund ta bëjë këtë tashmë në fund të muajit, kur janë planifikuar dy ndeshje kualifikuese të Kupës së Botës, kundër Gjeorgjisë dhe Kosovës, si dhe një ndeshje miqësore me Estoninë.

“Dialogu me Zlatanin vazhdon” – tha zëdhënësi i federatës suedeze, Jakob Kakembo Andersson, duke shtuar se lista për ndeshjet e ardhshme do të shpallet në 16 mars.

Ky lajm sensacional raportohet nga faqja e internetit e Footbolldirekt. Ibra, i cili me fanellën e Suedisë ka koleksionuar 116 paraqitje dhe ka shënuar 62 gola, nuk ka veshur fanellën e ekipit kombëtar që nga Euro 2016.

Afrimet e para datojnë në vjeshtën e kaluar, kur suedezi 39-vjeçar pranoi se kishte nostalgji për ekipin kombëtar. Në nëntor pati një takim në Milano, i përcaktuar si “i frytshëm”, me përzgjedhësin Janne Andersson, ndaj të cilit sulmuesi i Milanit nuk kishte kursyer disa kritika në të kaluarën.

Ibra aktualisht është ndalur për shkak të një dëmtimi të ri të muskujve dhe kthimi i tij në fushë është planifikuar të ndodhë më 21 mars, kundër Fiorentinës.

Nëse nuk do të ketë pengesa, më 16 mars ai do të jetë gjithashtu në listën e Suedisë, gati 5 vjet pas ndeshjes së fundit, që ishte kundër Belgjikës në Europian 2016.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency