Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Ibrahimovic i pandalshëm, vendos rekordin e veçantë në Europian

Suedia zhvilloi këtë të premte ndeshjen e parë kualifikuese të EURO 2024, ku përballë kishte Belgjikën.

Përtej rezultatin 0-3, e vetmja gjë pozitive në këtë përballje ishte rekordi që vendosi Zlatan Ibrahimovic.

Lexo edhe: 

Sulmuesi i Milan u bë lojtari më i vjetër, 41 vjeç e pesë muaj, që luan në një kualifikuese Europiani gjithë historinë e futbollit duke kaluar legjendën italiane Dino Zoff.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...