Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ibrahimovic si vera, parakalon Tottin dhe vendos rekordin unik në Itali

Milan fitoi me përmbysje ndaj Lazios dhe vazhdon të kryesojë kampionatin italian, edhe pse Interi ka luajtur një ndeshje më pak. Kuqezinjtë e Piolit iu falën golave të Oliver Giroud dhe Sandro Tonalit për të siguruar një trepikësh fantastik në kryeqytetin italian.

Zlatan Ibrahimovic dhuroi asistin e golit të fitores në minutat shtesë, duke vendosur një rekord unik në futbollin italian. Me pasimin për Tonalin, bomberi suedez ka regjistruar asistin më të vjetër në Serie A në moshën 40 vjeç, 6 muaj dhe 21 ditë.

Ibra parakaloi Francesco Tottin, legjendën e Romës. Ish-kapiteni i verdhekuqve ishte 40 vjeç, 4 muaj dhe 23 ditë kur jepte asist për Radja Nainggolan në suksesin 4-1 ndaj Torinos (19 shkurt, 2017).

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...