Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Ibraimi humbet dy penallti, Struga ngec ndaj Makedonija GP

Struga ndalet në barazim pa gola ndaj Makedonija GP, në takimin e raundit të 20-të elitës së futbollit në Maqedoninë e Veriut, në MFL.

Skuadra shqiptare ishte e pafat në këtë përballje, me Ibraimin që humbi dy penallti, një në minutën e 35’ dhe një minutën e 52’.

Lexo edhe:

Ndërkohë as superioritet numerik që nga minuta e 45+1, kur Samake la fushën pasi mori karton të kuq, nuk e ndihmoi Strugën që të siguronte tre pikët.

Pas raundit të 20-të Struga vijon të kryesojë me 39 pikë, teksa Makedonija GP renditet në vend të shtatë me 21 pikë.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...