Futboll

Ibraimi super, Shkëndija ruan kreun e klasifikimit në Maqedoninë e Veriut!

Shkëndija e Tetovës vazhdon të kryesojë e vetme kampionatin në Maqedoninë e Veriut edhe pas javës së 6-të. Skuadra tetovare mposhti 2-1 në Ecolog Arena në Tetovë, Akademija Pandev falë një super Besart Ibraimi. Sulmuesi i Shkëndijës pas supergolit që i dha kualifikimin ndaj rumunëve të Botosanit në Europa League shënoi dy herë në sfidën shtëpiake ndaj Akademija Pandev. 33-vjeçari zhbllokoi shifrat në minutën e 33-të, teksa dyfishoi me penallti në minutën e 74-t. Miqtë rihapën takimin 11 minuta nga fundi, por vetëm kaq.

Fitorja e katërt në kampionat për djemtë e Ernest Gjokës, që kryeson me 14 pikë pas javës së gjashtë. Një pikë më pak numëron Shkupi, ekipi tjetër shqiptar i MFL. Bardhekaltrit pritën Renovën në shtëpi, ndeshja që dhuroi 7 gola dhe plot emocione. 4-3 fituan “Shvercerat”, falë golit të brazilianit Bianor në minutën e pestë shtesë.

Dy ndeshjet e tjera Belasica-Pelister dhe Silkes-Borec u mbyllën me triumfet e miqve, të cilët fituan respektivisht 0-2 dhe 1-2.  Të enjten në Shkup, Shkëndija do të sfidojë anglezët e Tottenham Hotspur në turin e 3-të kualifikues të Europa League, sfidë që do të transmetohet live në Supersport.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency