Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ibraimi: Tregolëshi? Më shumë më kënaq fitorja e Strugës, e merituam

Besart Ibraimi ishte “ylli” i Strugës në fitoren 3-1 përballë Hesperange nga Luksemburgu. Në ndeshjen e parë të raundit të tretë në Conference League.

“Fitore e bukur”, Duro: Strugë perfekte në pjesën e parë

Goleadori 36-vjeçar shënoi 3 gola e fitores për skuadrën shqiptare, kampionia në fuqi e Maqedonisë së Veriut. Ibraimi foli pas ndeshjes në një prononcim për shtypin, aty ku deklaroi:

Lexo edhe:

Normalisht që ndihem i lumtur për tre golat, por më e rëndësishme është që golat e mi i shërbejnë ekipit. Kjo më kënaq më shumë.

Sa i përket lojës, normalisht që profesor Duro tha gjithçka. E dominuam pjesën e parë. Pjesa e dytë nuk filloi ashtu siç deshëm ne, por besoj se dominuam përsëri me golin e tretë. Patëm edhe raste, fitore e merituan”, u shpreh Ibraimi.

I cili është ngjitur në kuotën e 24 golave në kompeticionet e organizuara nga UEFA.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....