Ligue 1

Icardi: Doja të luaj në një skuadër fituese, jap maksimumin për t’u blerë nga PSG

Telenovela Mauro Icardi ishte nga më të gjatat e verës së merkatos, me sulmuesin argjentinas që në fund vendosi të kalojë te PSG, ndërsa në një intervistë për francezen “Canal+” zbuloi se ka qenë dëshira e tij që të transferohej në një klub ku të mund të fitonte diçka.

“Të luaja në Champions League me Interin, ishte ëndrra ime dhe e realizova. Nuk arritëm të fitojmë asgjë , por qëndrova dhe shënova shumë gola. Edhe për mua kishte ardhur momenti të luaja në një skuadër fituese. Ishte dëshira ime që të vija në një skuadër me futbollistë të mëdhenj”, deklaroi Icardi.

Sulmuesi argjentinas është transferuar në Paris me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje, ndërsa i pyetur mbi këtë aspekt të kontratës, tha se do të bëjë më të mirën për të bindur drejtuesit e klubit ta blejnë përfundimisht.

“Të shohim deri verën tjetër, sepse sapo kam ardhur, por kur ka një opsion blerjeje, bën më të mirën për t’u blerë në fund. Kur nisa nxehjen ndaj Strasbourgut, i gjithë stadiumi thirri emrin tim. Ishte diçka që nuk më kishte ndodhur asnjëherë dhe u preka”, deklaroi sulmuesi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency