Serie A

Icardi në krizë goli, por “agjërimi” nuk ndikon te rinovimi

“Agjërim” rekord në aspektin e golit për argjentinasin Mauro Icardi, me kapitenin e zikaltërve që nuk e gjen portën që prej jo pak por 6 takimesh në kampionat. Spalletti, sikundër dhe drejtuesit e klubit milanez, pret shumë më shumë, pas dy muajsh vuajtjeje, por, sidoqoftë mungesa e golit nuk ndikon çështjen e rinovimit.

Mediet nuk kursejnë askënd, as atë për të cilin thurin vargje dashurie në rast triumfi dhe tashmë, pa mëshirë, e etiketojnë sulmuesin 25-vjeçar simbol të krizës se Interit. Mes polemikave që e përndjekin mu nes mes të çështjes së shumëdiskutuar për rinovimin, Icardi e gjen veten të pamundur të bëjë punën e tij, duke mos gjetur dot më golin. 6 ndeshje radhazi pa gol, i fundit daton në 15 dhjetor ndaj Udineses, ndezin sirenat e alarmit te ky Inter, që po e ndjen krizën e kapitenit në lëkurë.

Romanca mes palëve nuk është më në maksimumin e saj, por, gjithsesi, nuk ndryshojnë planet e klubit për të vijuar bashkë. Atëherë lajmi i vërtetë këtu është se, pavarësisht krizës së rezultateve, asgjë nuk do të ndërhyjë në bashkëjetesën e tyre. Gjithsesi, shiriti i kapitenit ka një përgjegjësi të madhe dhe duhet merituar në çdo moment dhe Interi ka nevojë për kapitenin e  tij.

Spalletti dhe Icardi në drejtime të ndryshme në përfundim të sfidës së të dielës nuk është rruga e duhur për këtë Inter. Ndoshta Icardi, i ndikuar dhe nga Wanda Nara, duhet të bëjë më pak dalje publike dhe më shumë të tilla me finalizime para porte.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency