Ligue 1

Icardi rikthehet me gol dhe asist, Pochettino feston fitoren e parë me PSG-në

Maurizio Pochettino gjen fitoren e parë në pankinën e Paris Saint Germain, teksa pas barazimit në transfertën ndaj Saint Ettiene, mposhti me rezultatin e pastër 3-0 Brestin në “Parc des Princes”, në ndeshjen e parë në shtëpi.

Sulmuesi italian Moise Kean zhbllokoi sfidën në minutën e 16’ ndërsa në pjesën e dytë skenën e mori argjentinasi Mauro Icardi, i cili la pas dëmtimin dhe u rikthye me një gol dhe një asist për Sarabian, që vulosën edhe suksesin.

Lyoni nuk shkoi dot përtej barazimit 2-2 në transfertën ndaj Rennes, rezultat që ishte si një fitore për nga mënyra sesi erdhi, pasi skuadra e Rudy Garcias reagoi dhe riktheu baraspeshën, ndonëse ishte në disavantazh të dy golave.

Në barazim pa gola ngeci edhe Marseille në transfertën ndaj Dijon, ndërsa një gol i turkut Yilmaz i dha fitoren minimale 0-1 skuadrës së Lille, në sfidën e zhvilluar në “Stade des Costieres” të Nimes.

Vijon të fitojë edhe Monaco, që mposhti me rezultatin e pastër 3-0 Angersin në stadiumin “Louiss II” dhe ngjitet në vendin e katërt me 33 pikë, 7 më pak se Lyoni që kryeson renditjen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency