Ligue 1

Icardi rilind te PSG-ja, Cavani përgatit largimin në janar

Sezoni i kaluar është lënë tërësisht pas krahëve nga sulmuesi argjentinas Mauro Icardi, që duket se tani ka rilindur me skuadrën e Paris Saint Germain, ku është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm dhe po shënon rregullisht.

U transferua me skepticizëm, në huazim me të drejtë blerjeje në ditët e para të shtatorit dhe golin e parë e gjeti vetëm një muaj më vonë në Champions përballë Galatasarayt, por që atëherë Icardi ka shënuar 12 gola në 15 ndeshje, 5 prej të cilëve në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi argjentinas është shndërruar në idhullin e ri të tifozëve dhe drejtuesit e Paris Saint Germain janë të bindur për ta blerë përfundimisht në verë, aq sa i kanë bërë të qartë edhe Cavanit se duhet të largohet.

Ky i fundit ka kontratë deri në muajin qershor ndaj mund të shitet që në janar, për të mos u larguar me parametra zero, teksa në “pole position” për shërbimet e tij është Atletico Madrid, që ka gati një kontratë 3-vjeçare për 32-vjeçarin uruguaian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency