Ligue 1

Icardi “thumbon” Interin: Transferimi te PSG, hap i madh përpara për karrierën time

Pas një sezoni në huazim, Mauro Icardi u bë plotësisht futbollist i Paris Saint Germain këtë verë, pasi klubi francez arriti marrëveshjen me Interin për të blerë argjentinasin për shifrën e 50 milionë eurove, plus 10 të tjera në formë bonusi.

Ndarja nga zikaltrit nuk ishte aspak e mirë për Icardin, që për disa sezone mbajti edhe shiritin e kapitenit, ndërsa në një intervistë të dhënë për kanalin zyrtar të PSG-së, e ka quajtur transferimin e tij te kryeqytetasit, si një hap të madh përpara.

“Pas shumë vitesh në Itali, ishte e nevojshme për mua, që të bëja një hap të madh përpara në karrierë. Jam 27 vjeç dhe doja të vija në një klub si PSG, për të fituar tituj dhe për të luajtur në nivele të larta”, tha sulmuesi argjentinas, duke “thumbuar” zikaltrit.

Kujtojmë që pranverën e kaluar Icardi pati një zënkë me trajnerin Luciano Spalleti dhe për disa kohë refuzoi të luajë, duke shkatërruar marrëdhëniet me drejtuesit e klubit, të cilët verën e kaluar e dhanë në huazim te PSG dhe këtë verë e shitën përfundimisht.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency