Kupa e Frances

Icardi tripletë në Kupë, përcaktohen 4 skuadrat gjysmëfinaliste

Kupa e Francës ka mësuar sot 4 skuadrat gjysmëfinaliste, që janë Paris Saint Germain, Lille, Lyon dhe Reims dhe që do të diskutojnë me njëra-tjetrën kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në futbollin në vend.

Paris Saint Germain mposhti me rezultatin e thellë 6-1 St. Ettiene në fazën çerekfinale, në një ndeshje ku shkëlqeu Mauro Icardi me 3 gola të shënuar, ndërsa Mbappe, Neymar dhe Moulin (autogol), kompletuan goleadën e kryeqytetasve.

Lyoni eliminoi Brestin falë fitores 3-1, ndërsa Lille triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Amiens, me dy gola të shënuar në 45-minutëshin e dytë të sfidës. Skuadra tjetër gjysmëfinaliste, Reims triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Strasbourgut dje, vetëm pas luajtjes së minutave shtesë, pasi koha e rregullt u mbyll në barazim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency