Futboll

ICC/Manchester United fiton pas 11-metërshave, por Milani bind

Tjetër paraqitje bindëse e Milanit në planin e lojës nën drejtimin e Marco Giampaolo. Në “Principality Stadium” të Cardiffit, në sfidën e tretë dhe të fundit të kuqezinjve në “International Champions Cup”, “Djalli” u mund vetëm pas ruletës së penalltive (5-4) nga Manchester United, teksa koha e rregullt u mbyll në barazim 2-2.

Edhe pse janë shumë më pas se lojtarëve të Manchester United në përgatitjet e sezonit (Premier League nis fundjavën e ardhshme), Gigio Donnarumma dhe Romagnoli me shokë komanduan lojën për pjesën më të madhe të sfidës para 65 mijë spektatorëve.

Shkëlqeu në këtë përballje Suso, autor i golit të parë të kuqezinjve dhe inspirues i golit të dytë, që ishte jë devijim i Lindelof në portën e tij pas devijimit me kokë të Castillejos.

Rashford zhbllokoi rezultatin që në minutën e 13, para se Milani të përmbystë shifrat, por Lingard realizoi golin e 2-2 në minutën e 27-të të pjesës së dytë.

Në gjuajtjet e 11-metërshave vendimtare pritje e De Geas ndaj goditjes së dobët të Daniel Maldinit, djalit të legjendës kuqezi, Paolo Maldini.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency