Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Ideja e fundit e merkatos, Arsenali tenton goditjen e dyfishtë te Juventusi

Arsenali po kërkon për një sulmues dhe mesfushor. Vlahovic përfundoi te Juventusi, ndërsa blerja e Isaak nga Real Sociedad është komplikuar shumë.

“Topçinjtë” po tentojnë goditjen e dyfishtë në ditën e fundit të merkatos, dhe kanë hedhur sytë nga Serie A, konkretisht te Juventusi.

Mediet angleze shkruajnë se objektivat e klubit londinez janë Alvaro Morata dhe Arthur. Ardhja e Vlahovic kufizon minutat për Moratën, të cilin e ka kontaktuar personalisht ndihmësi i Mikel Artetës.

Arsenali nuk është dorëzuar as për Arthur, të cilin e kërkon në huazim. Juventusi pritet të dorëzohet në fund, por më pasi të ketë siguruar shërbimet e Nandez nga Cagliari.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...