Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Idiotët e Milanit vetëm vrapojnë, Newcastle ma hoqi trurin! City? I mërzitshëm”

Arturo Vidal u largua gjatë muajit korrik nga Flamengo, por jo nga kampionati brazilian. Pasi firmosi me Athletico PR. Mesfushorit nga Kili i mungon Champions League, kompeticion ku ka luajtur prej vitesh.

Duelet e forta mes skuadrave europiane nuk i humbet, gjithsesi. “Ish”i i skuadrave si Juventus, Inter, Bayern e Barcelona, nuk është përmbajtur aspak në analizën e takimeve të mesjavës.

Milan-Newcastle ishte ndeshja më e shëmtuar në historinë e Champions League. Jo si ajo mes Portos dhe Shakhtarit, një sfidë madhështore.

Lexo edhe:

Ata idiotët e Milanit, kundër Newcastle më bënë të ndihesha keq, më zhgënjyen. Janë me fat sepse dinë vetëm të vrapojnë, përndryshe nuk do të ishin aty.

Nuk arrij ta kuptoj Newcastle. E mbyllën Premier League në vendin e katërt, por nuk bëjnë asgjë. Fare! Ta neveritin.

Ata duhet të rrezikojnë jetën e tyre nëse është ndeshja e parë në Champions, të tregojnë diçka më shumë. Ma hoqën trurin”, thekson 36-vjeçari.

I cili nuk ndalet me kaq: “City është i mërzitshëm, si gjithmonë. PSG-Dortmund? Më pëlqeu vetëm pjesa e dytë. Në të parën më zuri gjumi”.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...