Kategoria Superiore

Idrizaj:Europa objektivi minimal i Partizanit, të ardhmes nuk i dihet!

Gazetar:Glendi Tafaj

“2 zjarrëfikëset” e Partizanit kishin emrin Luftëtari e Flamurtari. Pas 5 humbjeve rradhazi, demat të favorizuar nga kalendari bamirës morrën dy fitore radhazi duke larguar për momentin makthet e zonës “play-out”. Situata e krijuar më herët është përjetuar jo mirë edhe nga futbollistët, dhe këtë e pranon mbrojtësi i linjës së djathtë Hektor Idrizaj, megjithëse tashmë qetësia është rikthyer në kampin e kuq. Në fundjavë kampionët në fuqi ka një duel të vështirë përballë Laçit, përpos forcës së kurbinasve, për Hektor Idrizajn ka vetëm një rrugë, që është marrja e maksimumit të pikëve.

“Laçi është një skuadër agrezive dhe luajnë një futboll të bukur. Klasifikimi tregon që ne duhet ta fitojmë këtë ndeshje që të stabilizohemi e t’i japim vazhdimisinë dy fitoreve që kemi marrë deri tani”.

Vendi i 3-të është 5 pikë larg dhe Europa League është objektivi i vetëm për momentin, pavarësisht se 31-vjeçari vlonjat me sinqeritet pranon se ky edicion deri më tani ka qënë zhgënjyes për të gjithë.

“Objektivi minimal është Europa dhe do luajmë deri në fund. Pritshmëritë kanë qenë të mëdha për ne dhe jemi koshient për këtë gjë. Duhet të përqendohemi te ndeshja e radhës që është e fortë dhe të marrim një rezultat pozitiv”.

E ardhmja e Idrizajt tek demat nuk është e sigurt, aktualisht ende nuk ka bisedime për rinovim sepse drejtuesit kërkojnë të monitorojnë paraqitjet e gjithësecilit deri në fund, megjithatë ekziston mundësia që mbrojtësi të vijojë me të kuqtë edhe përtej këtij sezoni.

“E ardhmja ime nuk varet nga mua, e para për mua dhe  të gjithë ekipin e rëndësishme është vazhdimisia, pastaj të gjthë lojtarët kanë planet e tyre. Çdo gjë është lënë e hapur nga të dyja palët”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency