Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ignjatovic nuk largohet nga Laçi, i besohet një detyrë e re

Ish-kapiteni i Laçit, Aleksander Ignjatovic e ka mbyllur me futbollin, por jo me klubin kurbinas. Mbrojtësi serb ka marrë një detyrë të re te klubi i laçit, atë të drejtorit teknik dhe po punon për të përforcuar skuadrën.

Ignjatovic është shfaqur në krah të nigerianit Michel Babatunde, në prezantimin zyrtar të tij me fanellën e kurbinasve, teksa zyrtarë të klubit të Laçit konfirmojnë detyrën e re të serbit.

Mbrojtësi 34-vjeçar u bë pjesë e kurbinasve verën e 2019-ës dhe pas tre sezonesh si futbollist, ku arriti të gradohej edhe kapiten, vendosi ta mbyllë me futbollin e luajtur, për të nisur një rrugëtim të ri, po brenda të njëjtit sport.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...