Eredivisie

Iku fshehurazi nga grumbullimi, Willem II pezullon Donis Avdijajn

Donis Avdijaj pezullohet nga klubi i tij holandez, Willem II Tilburg, për thyerje të disiplinës. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, dikur pjesë e Schalke 04, është larguar fshehurazi nga grumbullimi një ditë para takimit të fituar 0-2 në transfertë me Emmen.

Avdijaj dhe tre futbollistë të tjerë gjermanë, Timon Wellenreuther, Thomas Meissner dhe Atakan Akkaynakbaxten, duke shfrytëzuar faktin se qyteti Meppen (Gjermani), është vetëm 30 km larg Emmenit, janë larguar fshehurazi nga hoteli, për t’u dëfryer në tregun e Krishtlindjes.

Trajneri i Willem II, Adrie Koster, vendosi të mos i përfshinte lojtarët në listë për ndeshjen me Emmenin, ndërsa më vonë u mor vendimi për pezullimin e tyre.

Avdijaj konsiderohej një talent i futbollit gjerman, por ndoshta fama e parakohshme ndikoi në karakterin e tij. Shpeshherë ka shkaktuar probleme tek ekipet ku është aktivizuar.

Më herët, në lidhje me sjelljen e tij, 22-vjeçari pat deklaruar: “Te Schalke isha ende shumë i ri dhe kam bërë gabime, e kërkoja fajin te të tjerët”. Ngjarja e fundit tregoi se ende nuk ka zënë mend.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency