Serie A

Immobile-Caicedo, dyshja më e mirë e Europës, kërcënim për zikaltrit

Trajneri i Lazios, Simone Inzaghi, ka një dyshim në mendjen e tij para përballjes me Interin: Caicedo apo Correa, cili duhet të rreshtohet përkrah Immobiles? Vendimi nuk është marrë, por ka një fakt të qartë: sulmuesi nga Ekuadori dhe Ciro formojnë çiftit më të frytshëm të golave ​​në Evropë. Të dy kanë realizuar 33 gola, asnjë dyshe në Kontinentin e Vjetër nuk ka bërë më mirë, madje as Lukaku-Lautaro Martinez (28 gola), dy “asët” e Contes, që janë të gatshëm për të pushtuar “Olimpico” dhe t’i bëjnë tifozët e zikaltër të ëndërrojnë.

Dyshja perfekte: Immobile dhe Caicedo, 25 gola i pari, 8 i dyti: gjithsej: 33. Në Serinë A ata janë përpara Iliçiç-Muriel me 26 gola. Në pesë kampionatet kryesore evropiane (Itali, Gjermani, Spanjë, Francë dhe Angli) dy bardhekaltrit nuk kanë konkurrentë. 29 gola kanë realizuar Lewandowski dhe Gnabry në radhët e Bayernit të Mynihut, 28 Mbappé dhe Neymar (Paris Saint-Germain). Jashtë podiumit mbeten Aguero dhe Sterling të Manchester City-t me 27 gola. Edhe më poshtë Salah dhe Mané të Liverpoolit (25) edhe pse “The Reds” po zhvillojnë në sezon të jashtëzakonshëm.

Inzaghi mund të vendosë që Caicedo të luajë përsëri në ndeshjen kundër Interit. Numrat janë në anën e tij. Dhe Immobile është gati: ai nuk ka shënuar në dy ndeshjet e fundit, kjo nuk kishte ndodhur kurrë këtë vit.

 

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency