Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Immobile: Erdhëm të bëjmë një hap para, por bëmë 10 të tjerë mbrapa

Lazio pëson një humbje të thellë 5-1 në transfertën daneze ndaj Midtjylland, ndërsa menjëherë pas ndeshjes, i pari që mori përgjegjësitë e disfatës ishte kapiteni Ciro Immobile, i cili u bëri një nga paraqitjet më zhgënjyese të karrierës.

Sulmuesi deklaroi se skuadra ka bërë dhjetë hapa pas me këtë paraqitje dhe u kërkoi ndjesë tifozëve, sidomos atyre që morën rrugën nga Roma për në Danimarkë, për të ndjekur ndeshjen.

“E ndjej se duhet t’u kërkoj ndjesë tifozëve, veçanërisht atyre që udhëtuan nga Roma për këtu. Nesër do të analizojmë gjithçka ndodhi, që na solli në këtë humbje. Një rezultat të tillë nuk e prisnim, por sot nuk kemi zbritur fare në fushë. Erdhëm të bëjmë një hap përpara, por bëmë 10 të tjerë mbrapa”, tha Immobile.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...