Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Immobile shkruan historinë e Lazio-s, shënon në çdo kompeticion ku ka luajtur

Me golin e shënuar mbrëmjen e së enjte ndaj ndaj CFR Cluj, Ciro Immobile hyn në historinë e Lazio-s në mënyrën e tij.

Në fakt, duke shënuar edhe në Connference League, qendërsulmuesi italian vendos një rekord, duke u bërë lojtari që shënon në çdo kompeticion ku ka luajtur me Lazio-n.

Lexo edhe

Që nga koha kur është bashkuar me Lazio-n, Immobile ka shënuar në kampionat, në Kupën e Italisë, në Superkupën e Italisë, në Champions League, në Europa League, së fundmi edhe në Conference League.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...