Futboll

Impakti i Maradonës, presidenti i Gimnasias: S’plotësojmë dot kërkesat e tifozëve…

Diego Armando Maradona, trajneri i Gimnasia La Plata, është pa dyshim goditja e verës në merkato në Argjentinë. Këtë e ka të qartë edhe presidenti i këtij klubi, Gabriel Pellegrino, i cili ka shpjeguar fazat e bisedimeve.

“Kemi bërë diçka shumë të bukur për futbollin argjentinas dhe me shumë vlerë. Prej kohësh po përpiqeshim të kuptonim nëse Maradona mund të bënte mire te ne. Nuk kishim trajner dhe ai ndodhej në Buenos Aires, kështu që i kërkuam ndërmjetësit Bragarnik nëse ishte i disponueshëm. E gjetëm më mirë sesa e prisnim, komuninikim e parë e bëmë me një videokonferencë. Tani ka shumë entuziazëm dhe rrezikojmë të mos i plotësojmë të gjitha kërkesat e tifozëve për të ndjekur ndeshjet brenda.”

Impakti i emërimit të Maradonës trajneri i Gimansia la Plata ishte i menjëhershëm. Pellegrino zbulon se pas zyrtarizimit erdhi një kërkesë nga Napoli.

“Kur u zyrtarizua Maradona trajneri ynë, na telefonuan nga Napoli për të organizuar një ndeshje miqësore ose një event.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency