Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Inaki Williams e thotë troç: Në Spanjë, nëse ke shumë para nuk e shikojnë ngjyrën e lëkurës

Tema e racizmit në stadiume në Spanjë është gjithmonë shumë aktuale.

Në një intervistë për “ESPN”, Inaki Williams theksoi se problemi ekziston dhe nuk ka të bëjë vetëm me botën e futbollit.

Lexo edhe:

“Nëse ke shumë para, si unë, ata nuk shikojnë ngjyrën e lëkurës tënde, por nëse ti je një shitës ambulant është ndryshe”,-tha ai, para se të kujtonte se zgjedhja për të luajtur për kombëtaren e Ganës u bë për të bërë homazhe ndaj gjyshit të tij të ndjerë: “Ai donte që unë të luaja për Ganën, ndaj bëra këtë zgjedhje dhe munda ta nderoja atë.”

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...