Premier League

Incidenti me portierin e Aston Villas, City kërkon falje, premton ndëshkimin shembullor të autorëve

Sapo gjyqtari kryesor vërshëlleu për përfundimin e sfidës mes City-t dhe Aston Villas, tifozët e kampionëve të saposhpallur u dyndën në fushë, për të festuar këtë titull dramatik. Pikërisht në këtë moment i shënua një episod i rëndë, që sigurisht nuk do të kalojë pa u ndëshkuar: portieri i Villans, Robin Olsen, u godit në pjesën e pasme të kokës nga disa ultras të papërgjegjshëm të City-t.

Klubi i Manchester City-t ka reaguar me një qëndrim zyrtar për këtë incident, duke kërkuar falje për dhunën e ushtruar ndaj portierit kundërshtar:

“Manchester City dëshiron t’i kërkojë sinqerisht falje portierit të Aston Villas, Robin Olsen, i cili u sulmua pas vërshëllimës së fundit në ndeshjen e sotme, kur tifozët hynë në fushë. Klubi ka nisur një hetim të menjëhershëm dhe pasi të identifikohet, personi përgjegjës do t’I komunikohet ndalimi për një kohë të papërcaktuar në stadium.”

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency