Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Indian Wells “shuan” shpresën e Djokovic, SHBA mban masat deri në maj

Australia vendosi që të ndryshonte rregullat për turneun e tenisit, për të lejuar dhe sportistët e pavaksinuar, duke i kirjuar mundësinë Novak Djokovic që të merrte pjesë, por diçka e tillë duket se nuk do të ndodhë në Amerikë. Serbi u rikthye triumfator në Melbourn, por pjesëmarrja e tij në Indian Wells, së paku për momentin mbetet e pamundur. Mediat raportojnë se për tenistin ka ardhur një tjetër përgjigje negative nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat kanë vendosur që të lënë në fuqi rregullat kundër Covid deri në muajin mars.

Në të tilla kushte do të ishte e pamundur për ‘Nole’ që të marrë pjesë në turneun e marsit. Drejtori i Turneut të Open Indian Wells, Tommy Haas tha se organizatorët po bënin gjithçka që mundeshin për të ndihmuar Djokovicin të konkurronte në këtë event.

Serbi arriti që të fitonte Grand Slamin e 22-të në Australi, teksa tashmë synon që të thyejë këtë rekord, pasi aktualisht të njëjtin numër turnesh ka arritur që të fitojë edhe Rafael Nadal. Nërkohë, Grand Slam-i i radhës zhvillohet në Paris, me turneun Roland Garros që është I preferuari i Nadal dhe aty serbi do të kërkojë edhe të parakalojë me tituj spanjollin.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...