Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Indinjohet Rabiot: Kur shoh disa kandidatë, them se e meritoj më shumë të jem në listën e “Topit të Artë”

Në një intervistë të dhënë për “L’Equipe”, në të cilën ai u ndal në tema të ndryshme, nga zgjedhja për të qëndruar te Juventus e deri tek fakti se ai është i vetmi lojtar i kombëtares franceze që nuk ka sponsorë, Adrien Rabiot komentoi gjithashtu nominimet për “Topin e Artë”.

Rabiot u shfaq i indinjuar që nuk ishte në listën e “Topit të Artë”, ndërsa thekson se kur sheh disa emra të tjerë aty nuk i besohet.

Lexo edhe:

“Nuk jam indiferent sepse mendoj se kisha një sezon shumë të rëndësishëm në nivel individual dhe sepse duke parë disa lojtarë që janë aty, mendova se nuk ishte logjike. Kushdo që vendos të gjitha këto ndoshta nuk e bën për të gjithë sezonin e lojtarëve e ndonjëherë një ose dy ndeshje të mira në Champions League mund të jenë të mjaftueshme”,-deklaroi Rabiot.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...