Futboll

Indipendiente triumfon ndaj Flamengos në Coppa Sudamericana

Indipendiente është fituesja e “Coppa Suamericana” për vitin 2017. Skuadra argjentinase barazoi 1-1 me Flamengon në “Maracana” në takimin e kthimit dhe falë fitores 2-1 në “Avellaneda” në sfidën e parë, e ngriti për herë të dytë në histori këtë trofe të rëndësishëm, që vlen edhe kuakifikimin në Copa Libertadores për vitin e ardhshëm. Lucas Paquetà zhbllokoi rezultatin në favor të të zotëve të shtëpisë në minutën e 30-të, por Barco barazoi me 11-metërsh para se të mbyllej pjesa e parë. Rezultati nuk ndryshoi më gjatë fraksionit të dytë.

Përtej rezultatit që prodhoi fusha e blerta, brenda dhe jashtë stadiumit mitik “Maracana” pati konfuzion për shkak të ineresimit të madh të tifozëve. Janë shitur zyrtarisht mbi 62 500 bileta, por në stadium janë futur shumë më tepër. Një tifoz madje guxoi të ulej me parashutë në fushë, ndërsa mbështetësit e Indipendientes u pritën me mjete të forta në momentin që autobusët e tyre po i afroheshin impiantit. Një natë më parë ultasit e Flamengos kishin sulmues me bomba artizanale hotelin ku ishte akomoduar delegacioni argjentinas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency