Futboll

Indonezi, portieri Choirul Huda humbet jetën në fushë

Futbolli indonezian në zi për ndarjen nga jeta të portierit të Persela Lamongan, Choirul Huda, pas një përplasjeje të dhunshme në takimin me Semen Padang.

38-vjecari mbeti pa ndjenja në fushë në fund të pjesës së parë, pasi u godit nga shoku i tij i skuadrës, Ramon, që ishtë në dyluftim me sulmuesin kundërshtar Marcel Sacramento.

Huda pak caste pas përplasjes humbi ndjenjat dhe, fatkeqësisht, me gjithë ndërhyrjen e stafit mjekësor, nuk mundi të mbijetonte. Huda konsiderohej legjendë te Persela, pasi e kishte luajtur gjatë gjithë karrierës së tij me këtë klub.

To Top