Futboll

Infantino dhe Ceferin i dërgojnë mesazhe urimi Dukës

Në drejtim të Presidentit të rizgjedhur të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka kanë ardhur urimet e para nga dy krerët më të lartë drejtues të futbollit europian dhe botëror. Lajmin e bën të dituar vetë federata përmes një postimi në faqen zyrtare.

Fillimisht ka qënë presidenti i Uefa-s, Aleksander Ceferin i cili menjëherë pas përfundimit të votimit, ka telefonuar Duken duke e uruar për fitoren si dhe duke vënë theksin se bashkëpunimi për projekte të përbashkëta  mes FSHF dhe UEFA-s do të vazhdojë të jetë akoma edhe më i ngushtë mes palëve. Ceferin gjithashtu në telefonatën e tij ka komplimentuar presidentin Duka për mbarëvajtjen normale të punimeve.

Kreu i futbollit vendas është uruar gjithashtu përmes një tjetër bisede telefonike dhe nga Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino. Gjithashtu dhe zvicerani përgëzoi Dukën  për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të asamblesë, teksa rikonfirmoi thellim të mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy institucioneve.

Po kështu edhe Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino zhvilloi një bisedë telefonike urimi me presidentin Duka për votëbesimin që i dha sërish asambleja. Edhe kreu i FIFA-s përgëzoi Dukën për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të Asamblesë dhe njëherësh rikonfirmoi thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy institucioneve.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency