Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Infantino: Katar 2022, një sukses i vërtetë! Ishte bukur të luhej në nëntor dhe dhjetor

“Ka qenë një sukses absolut, nga të gjitha këndvështrimet. Ajo që kemi përjetuar këtu, në botën arabe, është shumë e rëndësishme për të ardhmen“-kështu e cilësoi Kupën e Botës Katar 2022 kreu i FIFA-s, Gianni Infantino, në konferencën për mediet para finales Argjentinë-Francë.

Më tej ai theksoi se ishte bukur që Botërori të luhej në nëntor dhe në dhjetor, ndërsa shtoi se bilanci ishte shumë pozitiv.

“Ne luajtëm ndeshje mbresëlënëse. Mendoj se ishte bukur të luajmë në nëntor dhe dhjetor. Siç ishte masa e kohës së rikuperimit. Bilanci është shumë pozitiv. Ne patëm një Kupë Botërore më të drejtë, pa stimulime lojtarësh, ne duhet t’i urojmë lojtarët dhe ekipet kombëtare, si dhe gjyqtarët”,-deklaroi Infantino.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...