Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Infantino: Nëse nuk mbështes futbollin e femrave nuk shkoj dot në shtëpi, atje më presin 5 gra

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka pranuar këtë të enjte se ka një “konflikt të qartë interesi” për futbollin e femrave, pasi është baba i katër vajzave plus gruaja dhe nëse nuk mbështet femrat, nuk mund të “kthehet në shtëpi në darkë”.

“Më duhet të deklaroj një konflikt të qartë interesi: jam baba i katër vajzave, kështu që nëse nuk mbështes gjithçka që ka të bëjë me gratë, nuk mund të shkoj më kurrë në shtëpi në darkë”,-tha Infantino, i cili shtoi menjëherë: “Larg të gjitha shakatë (futbolli i femrave), ai është me rëndësi jetike”.

Këto deklarata kreu i FIFA-s i bëri gjatë një konference me mediet, ku ndër të tjera foli edhe për Botërorin, ndërsa shtoi se Katar ka bërë shumë përparime sa i përket të drejtave njerëzore.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...