Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Infektohet me Covid-19 ylli i Bayern, rrezikon grumbullimin me Francën

Bayern Munich bëri me dije këtë të enjte se mbrojtësi Benjamin Pavard ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe aktualisht është në izolim.

Ky është një problem serioz për klubin gjerman që ka disa mungesa të theksuara për shkak të dëmtimeve.

Problem serioz është edhe për kombëtaren francize që e kishte mbrojtësin në listën e lojtarëve që do të grumbullonte për ndeshjet e radhës.

Ndër të tjera, klubi i Bayern thekson në reagimin në rrjetet sociale se Pavard është në gjendje të mirë dhe nuk ka probleme serioze nga infektimi me Covid.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...