Merkato

Iniesta i dyzuar mes Kinës dhe Japonisë: Do vendos javën e ardhshme

Andres Iniesta është ende i dyzuar përsa i përket të ardhmes së tij. Në një intervistë mesfushori spanjoll i cili këtë fundjavë do të luajë ndeshjen e tij të fundit me Barcelonën, ka deklaruar se do të vendosë javën e ardhshme nëse do ta vazhdojë karrierën në Kinë apo në Japoni. “ Janë dy skenarë, Kina ose Japonia dhe secili ka avantezhet e veta. Janë disa detaje të fundit për t’u zgjidhur, bashkë me menaxherët e mi po i shqyrtojmë të gjitha mundësitë dhe do të zgjedhim opsionin më të mirë”, theksoi fillimisht Don Andres. “ Javën e ardhshme kur të ketë përfunduar edhe sezoni i La Ligas do të vendos se ku do të luaj dhe më pas do të përqëndrohem te Kupa e Botës me Spanjën”, nënvizoi më tej mesfushori 34-vjeçar.

Ndërkohë Barcelona ka përgatitur edhe fanellën që do të mbajë veshur Iniesta në sfidën e fundit ndaj Villarealit të dielën. 8-ta e tij do të jetë e kthyer 90 gradë për të formuar shenjën e infinitit, që do të thotë se mesfushori do të jetë i paharrueshëm për klubin blaugrana.

To Top