Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Iniesta së shpejti nis karrierën e re? E zbulon presidenti i klubit arab

Andres Iniesta së shpejti mund të fillojë karrierën e tij të re si trajner. Ish-lojtari i Barcelonës mori pjesë në 14 ndeshje për Emirates Club këtë sezon, 13 prej të cilave si titullar, duke shënuar 4 gola dhe duke dhënë një asistim në Ligën Pro të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Problemi është se skuadra është në vendin e dytë nga fundi, me vetëm 9 pikë, dhe një rënie do të ishte vërtet problem për klubin.

Presidenti Youssef Al-Battran, i intervistuar nga AlQahera News, ishte i qartë për të ardhmen e mesfushorit dhe shpjegoi:

“Gjithçka do të varet nga rezultati i këtij turneu apo jo. Nëse skuadra do të mbijetojë, ne do të nisim negociatat me të për vazhdimin e kontratës, sepse ai është ende në gjendje të shkëlqyer teknike dhe fizike për të qëndruar me ne edhe për 2 ose 3 sezone, por nëse do të biem, unë nuk do të pranoja një lojtar me vlerën e tij të bëjë atë lloj kampionati, do t’i kërkoj të drejtojë ekipin”.

Lexo edhe: 

Numri një i klubit vazhdoi:

“Iniesta është afrimi më i madh në historinë e Emirateve të Bashkuara Arabe. Maradona gjithashtu erdhi në Ligën e Emirateve të Bashkuara Arabe si trajner dhe jo si lojtar. Të gjithë u befasuan nga marrëveshja me Iniestën. “Youssef, si ia dole?”, më pyetën. Të gjithë thanë se Iniesta do të bashkohej me Inter Miamin, por unë e dija që ai nuk do të shkonte atje.

E pyeta me shaka se sa kohë kishte në plan të qëndronte me ne. Më tha 10 vjet. Ai ndihet rehat këtu dhe ka një shtëpi fantastike. Edhe shoferi i tij personal më tha se ai kurrë nuk kishte parë një person kaq të respektueshëm dhe të sofistikuar si Iniesta”.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...