Futboll

Insigne prezantohet te Toronto: Jam këtu për gruan dhe fëmijët e mi, jo për para

Toronto prezanton goditjen e merkatos, ish sulmuesin e Napolit, Lorenzo Insigne. Italiani pasi mbylli aventurën e tij me Napolin mori vendimin për të “shtegtuar” shumë larg dhe për të provuar një eksperiencë të re shumë larg Europës.

Në fjalët e tij të para si lojtar i Torontos, Insigne theksoi se këtu është për fëmijët dhe familjen e tij, dhe jo për para.

“Ishte e vështirë të largohesha nga Napoli. Unë jam 31 vjeç dhe nuk jam i vjetër, mund të qëndroja ende në Evropë, por gruaja dhe fëmijët janë të parët. Është hera e parë që unë dhe familja ime largohemi nga Napoli. Që në ditën e parë që takova presidentin ai më foli shumë për këtë qytet, mezi prisja të vija, të takoja trajnerin dhe shokët e rinj”, tha ish-kapiteni Napolit.

Më pas Insigne u ndal edhe te e kaluara, një jetë me Napolin, por edhe te arsyeja që e bindi të transferohej te Toronto.

“Besoj se kam dhënë shumë për Napolin, kam humbur ndeshje apo trofe që më  kanë lënduar, por nuk u dorëzova kurrë. Të jem I sinqertë,  doja një sfidë të re. Ishte e vështirë, por kjo është jeta ime. Napoli është larg nga këtu, por të them të drejtën ndihem si në shtëpi. Një zgjedhje jete edhe për fëmijët e mi, shpresoj që ata të kenë një të ardhme të shkëlqyer këtu. Shumë mendojnë se kam ardhur këtu për para, por kjo ishte një zgjedhje kryesisht për familjen dhe fëmijët e mi. Unë nuk jam dakord që këtu nuk luhet futboll i vërtetë,  erdha për të ndihmuar klubin të fitojmë trofe.”-shtoi italiani.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency